Konzolové regály

Konzolové regály

Konzolový regálový systém predstavuje vďaka svojmu charakteru ideálne riešenie na skladovanie rôznych druhov tyčového alebo doskového materiálu (ako sú napríklad tyče, rúry, prúty, zvitky, dosky, plechy atď.), ak jeden rozmer skladovaného materiálu výrazne presahuje bežný štandardný rozmer na umiestnenie do paletového regálu. Konzolové regály sa navrhujú samostatne na každú realizáciu, čím sa dosiahne optimálne využitie profilov konštrukcie.

Vysoká nosnosť

Mechanická odolnosť

Variabilita

Bezpečnosť

Rýchla montáž

 • Jeho výhodou je schopnosť pojať rôzne dĺžky, tvary a rozmery ukladaného materiálu pri zaistení vysokej nosnosti jednotlivých ukladacích úrovní, prehľadnosť skladovaného materiálu a okamžitý prístup ku skladovanému materiálu.

 • Najčastejšie využitie konzolového regálového systému je v skladoch s hutným materiálom, vo výrobných procesoch alebo ako vstupný zásobník materiálu pred výrobnými linkami.

 • Regálový systém od spoločnosti PROMAN zahŕňa bezplatnú ponuku vrátane projektu založeného na zvážení vstupných priestorových a manipulačných požiadaviek, dopravu a montáž, možnosť kontrolných prehliadok, záručného a pozáručného servisu.

 • Samozrejmosťou sú certifikáty štátneho technického skúšobného ústavu a splnenie náročných podmienok európskych noriem

Konzolové regály

Vonkajší variant

Pojazdné konštrukcie

Spĺňajú normy EÚ

Jednoduchá obsluha

E-SHOP

Využite ponuku nášho sortimentu v e-shope PROMAN. Napríklad konzolové regály môžete priamo konfigurovať podľa zaťaženia/rozmerov. Systém vám automaticky vygeneruje cenovú ponuku.  E-shop ponúka aj široký sortiment doplnkov k paletovým a policovým regálom.

Konzolové regály

Technické informácie

 • Konštrukcia konzolových regálov

  Konzolové regály slúžia pre ukladanie predovšetkým dlhých dielov bez nutnosti použitia palety. Diely môžu byť zväzkované alebo ukladané jednotlivo. Regály sú určené ako pre inštaláciu do vnútorného prostredia skladovacích hál a výrobných budov, tak aj do vonkajšieho prostredia, vždy však na kvalitnú betónovú podlahu. Sú konštrukčne navrhnuté podľa požiadaviek užívateľa na spôsob skladovania a ukladania materiálu a na požadované zaťaženie jednotlivých ukladacích úrovní. Vzhľadom k tomu, že priania a požiadavky užívateľov sú rôznorodé (rozostup stĺpov, dĺžka stĺpov, dĺžka ukladacích konzol, počet ukladacích konzol, zaťaženie konzol, vybavenie regála výplňami atď.), je každý konzolový regál riešený ako samostatný celok navrhnutý podľa potrieb zákazníka. Konzolové regály sú samonosné montované konštrukcie z čiastočne zváraných dielov. Vyrábajú sa z bežných oceľových valcovaných profilov, ktoré sú spevnené pomocou vodorovných prepojení a zavetrovacích tiahel s napínacími skrutkami.

 • Technické detaily

  Dodávka regálu obsahuje:

  • Stĺp s nohou vrátane kotvenia
  • Konzoly vrátane spojovacieho materiálu
  • Vodorovné a zvislé zavetrenie
  • Tabuľky nosností
  • Možnosť doplnenia strešnej a stenovej konštrukcie, bočného vedenia pre vozík

  Voliteľné príslušenstvo

  • rohové ochrany
  • bočné ochrany regálov
  • označenie skladových miest a radov regálov
  • bočné vedenie pre trojcestný vysokozdvižný vozík
  • priečniky pre palety a sudy
  • zasietenie alebo zaplechovanie stien regálov
  • roštové výplne
  • drevotrieskové výplne
  • plechové výplne
  • roznášací plech zaťaženia

  Konzolový regál s popisky

 • Doplnky konzolových regálov

  Koncové kolíky

  Koncové kolíky

  Koncové kolíky slúžia ako zábrana proti odvaľovaniu okrúhlych profilov z konzoly. Kolíky sú skonštruované tak, aby ich bolo možné vybrať. Počas realizácie je možné pripraviť len oko a samotné kolíky je možné dodať neskôr podľa potreby.

  Vodiaci profil

  Vodiaci profil

  Na prevádzku so štvorcestnými vozíkmi možno konzolové regály vybaviť vodiacimi profilmi rôznych výšok a konštrukcie. Výška a použitý profil sa volia podľa potrieb vozíka. Vodiaci profil je ukotvený v podlahe a na čelách regála môže byť vybavený nábežnou časťou na bezpečné a ľahké navedenie vozíka do obslužnej uličky.

  Priečne nosníky

  Priečne nosníky

  Na materiál s prekladmi, na palety a podobne možno medzi jednotlivé konzoly pridať priečne nosníky na vhodné podopretie ukladaného materiálu. Priečniky sú dimenzované podľa hmotnosti a spôsobu umiestnenia nákladu.

  Roštové/dřevotřískové police

  Roštové/drevotrieskové police

  Na vysokú variabilitu skladovania materiálu možno medzi konzoly pridať oceľové rošty alebo drevotrieskové dosky. Toto riešenie umožňuje skladovať všetko od dlhých zväzkov cez palety až po drobný materiál v kusoch. Na správny návrh roštu a jeho podopretie je potrebné detailne špecifikovať budúce zaťaženie.

  Olepení konzol

  Olepenie konzol

  Na úložnú plochu konzol je možné nalepiť gumu s textilnou vložkou, ktorá slúži na zmäkčenie.

  Zatížení konzolových regálů

  Zaťaženie konzolových regálov

  Konzolové regály sú bežne konštruované na zaťaženie jednotlivých konzol od 50 kg do 2000 kg, s dĺžkou ukladacích konzol od 500 mm do 2000 mm, s rozostupmi stĺpov podľa dĺžky ukladaného materiálu a jeho hmotnosti a s výškou stĺpa bežne od 2000 mm, podľa počtu ukladacích konzol.

  Stĺpy

  Stĺpy

  Stĺpy konzolových regálov s nohou sú vyrobené z oceľových valcovaných profilov typu IPE. Spoj stĺpa s opornou nohou je skrutkovaný alebo zváraný. Na čelných stranách majú stĺpy otvory, ktoré slúžia k uchyteniu ukladacích konzol s výškovou prestaviteľnosťou 100 mm. Profil stĺpa je rôzny podľa požadovaného zaťaženia, jeho výšky a je určený počtom ukladacích konzol.

  Povrchová úprava

  Povrchová úprava

  Povrchová úprava konzolového regála je štan-dardne prevedená pre použitie do vnútorného prostredia nástrekom farby v požadovanom farebnom odtieni RAL, prípadne žiarovým pozinkovaním do vonkajšieho prostredia.

  Ukladacie konzoly

  Ukladacie konzoly

  Ukladacie konzoly sú prevažne vyrobené z oceľových valcovaných profilov typu IPE, prípadne TR4HR. Konzoly sú uchytené cez kovovú pätku skrutkovým spojom na stĺp regála. Na konci sú vybavené úchytom pre koncový kolík proti odvaleniu materiálu.

 • Stiahnite si technické detaily

Galéria

Časozberné video - montáž regálu